Lekarze Zachodniopomorskie - skorzystaj z naszej wyszukiwarki - posiadamy dane ponad 70 tyś gabinetów medycznych

Wpisz minimum 3 znaki. Wyszukiwarka zwraca maksymalnie 25 wyników dla jednego zapytania.

Trycholog – kiedy może nam pomóc?

Coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, boryka się z problem wypadających włosów. Nie zawsze jesteśmy skazani na pogodzenie się z tym faktem czy drogie zabiegi przeszczepu włosów. Niejednokrotnie problem można rozwiązać zdecydowanie prostszymi i mniej inwazyjnymi metodami.

Do głównych przyczyn nadmiernego wypadania włosów zaliczyć możemy:

  • niewłaściwa dieta
  •  niewłaściwa pielęgnacja
  •  problemy hormonalne
  •  stres
  • predyspozycje genetyczne
  • czynniki środowiskowe

Kiedy problem wypadania włosów staje się coraz bardziej dokuczliwy i nie sposób już ignorować zwiększającej się liczby włosów pozostających na grzebieniu, warto wybrać się do lekarza specjalizującego się w trychologii.

TRYCHOLOGIA to dział dermatologii zajmujący się anatomią, fizjologią i patologią włosów.

Dzieli się na:

  • TRYCHOLOGIĘ MEDYCZNĄ, która zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem oraz terapią z użyciem środków klinicznych oraz
  • TRYCHOLOGIĘ ESTETYCZNĄ, gdzie podejmowane są pośrednie kroki w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów. Są to zabiegi głównie kosmetyczne oraz fryzjerskie. Trychologia estetyczna nie zastępuje leczenia dermatologicznego! (źródło: http://is-at.org )

Podczas wizyty lekarz zajmie się diagnozą problemu, zleci odpowiednie badania oraz wykorzysta dostosowany do objawów sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu z jak największą dokładnością określi źródło i przyczyny schorzenia oraz możliwe metody leczenia. Gabinety trychologiczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt pozwalający na wykonanie wielu zabiegów pielęgnacyjnych oraz leczniczych. Szybki rozwój tej dziedziny skutkuje coraz to nowymi technikami i daje nadzieję na pomoc wielu pacjentom. W wielu wypadkach można zatrzymać procesy chorobowe, które w efekcie mogły by doprowadzić do całkowitej utraty włosów.

Na tej stronie używamy ciasteczek, aby lepiej działała. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. Więcej tutaj.
akceptuję